ЛісТОРГ будуйтеся з нами!
Вход Регистрация

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
067 583 29 18
м.Дніпро, пр.Мануйлівський,18 Б
дерев'яний ринок

ОСБ

Плити OSB – новий винахід для будівництва

OSB (Oriented Strand Board) – плоско спресована тришарова плита (ОСП - Орієнтовано-стружкова плита), яка виготовлена з прямокутної деревної стружки різної ширини, методом гарячого пресування в умовах високого тиску та температури, з використанням як зв'язувальна речовина синт.

Можливо зустріти назви (абревіатури) орієнтовано-стружкових плит у таких варіантах: OSB, ОСБ, ОСП – всі ці назви – синоніми одного і того ж.

Орієнтовано-стружкові плити (ОСП) – результат пошуку більш економного, і не менш надійного матеріалу для будівництва, вихідним та основним компонентом якого є дерево. Основа плити - плоска, прямокутної форми, деревна стружка довжиною від 100 до 140 мм і товщиною 0,6 мм і синтетична смола, що використовується для зв'язування. На відміну від попереднього покоління "вафельних" ОСП-плит, технологія виробництва OSB-плит нового покоління створює плиту із трьох шарів, де тріска в шарі орієнтується в одному напрямку. Шари плити "лягають" один на одного так, що орієнтація стружки наступного шару розташована перпендикулярно орієнтації стружки попереднього шару. В результаті цього технологічного процесу виходить тришаровий "пиріг", де напрям стружки внутрішнього шару перпендикулярно напрямку стружки зовнішніх шарів. Таким чином, при збереженні всіх плюсів деревини, ОСБ-плита позбавлена від її мінусів: сучків, можливих уражень пліснявою та грибком, спотворень початкової форми будівельних пиломатеріалів (згинання, кручення, розтріскування).

Типи плит за характеристиками міцності:

OSB 1 – універсальна плита, яка не витримує навантаження, використовується для внутрішніх робіт у сухих умовах;
OSB 2 - плита, яка витримує навантаження, використовується в сухих умовах;
OSB 3 - плита, яка витримує навантаження, використовується в умовах помірної вологості, для внутрішніх та зовнішніх робіт;
OSB 4 - плита, яка витримує великі навантаження в умовах підвищеної вологості.